Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chodím do školky

14. 9. 2009
Naše školka je krásná. Je u zámku a taky u hřbitova. Byl jsem tam poprvé a bylo to fajn. Má to jen jednu chybu. Jsem tam nejmenší. A taky moje panička mi dělá starosti. Jako kdyby nikdy ve školce nebyla? Vůbec nezná základní pravidla! Je přece jasné, že když jdete do školky, musíte přijít o chvíli dřív! Proč? No přece proto, abyste se mohli pozdravit s ostatními pejsky a taky se trochu vydováděli po jízdě autem. 
Samotné cvičení je velká zábava. Nejdřív jsme se museli projít přede všemi na vodítku. To vám byla bžunda. Schválně jsem se válel po zemi a čuchal k ostatním pejskům. To aby všichni viděli, že jsem to já, kdo u nás doma velí. Přece si neudělám ostudu hned na začátku, no ne? 

Pak nás rozdělili do družstev. V našem družstvu nás bylo sedm. Čtyři kluci a tři holky. Udělali jsme kroužek a začali jsme cvičení. Nejdřív jsme chodili na vodítku a trénovali povel „k noze“, pak jsme se učili „sedni“ a „lehni“ a taky „zůstaň“. To byla hračka. Ale pak přišla pořádná akce. Sbírání dumíčka!

Paní cvičitelka se mě snažila přesvědčit, abych ho jen držel a nekousal, ale vy byste odolali? Já teda neodolal. Taky jsem s ním utíkal a dost jsem se bavil. Paní cvičitelka dala paničce domácí úkol cvičit mě držení dumíčka na vodítku. Moc jsem tomu nerozuměl. Proč na vodítku? Stejně jí uteču a dumíčka jí nedám. Je můj, můj... Jí je na nic. Nevezme ho do tlamičky jako já a už vůbec si s ním neumí hrát jako já... Tak k čemu by jí byl?  Stačí, že má schované všechny ostatní hračky. Nechala mi jenom mýho kamaráda psa Ferdu a taky myšku. Ostatní pořád schovává. Snad jí to někdy přestane bavit. 

Ve školce to uteklo hrozně rychle. Nechtělo se mi domů. Ale panička mi slíbila, že tam zase půjdeme. Jen se do té doby musím naučit to „k noze“ a taky chodit způsobně na vodítku před ostatními pejsky. Chci tam jít brzo. Tak jsem jí slíbil, že se to naučím. Trénujeme na zahrádce a taky venku na poli. Taky jsme koupili nové vodítko, které má panička na sobě a já musím jít u její levé nohy. Snažím se, ale nebojte, ve školce se jen tak na šňůrce vodit nenechám... 
Dovětek pro páníčky:
Drobná rada. Pokud váš pejsek nezná povel „k noze“ a neumí na tento povel jít vedle vás na vodítku, pak na cvičák snad ani nechoďte. Budete tak trochu za pitomce.
PS: Abárku děkuji, že jsi mi dovolil sem napsat malou radu ostatním páníčkům. Panička