Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reklamace pejska

15. 1. 2010

Panička mě nemá ráda. Prý nejsem pes, ale lední medvěd. A to jen proto, že jsem stále na zahrádce a rochním se ve sněhu. No a co? Asi budu zimní pes. Sníh je ta nejúžasnější věc na světě! 

Sníh se dá jíst, dá se v něm válet, aniž byste byli špinaví, běhat i potápět. Potápění se mi líbí ze všeho nejvíc. Vždycky zabořím čumáček do sněhu a jedu. Panička říkala, že mi snad koupí brýle. Jen nevím, zda lyžařské nebo potápěčské? Z toho rochnění mám totiž zase červená očička. Ale vůbec mi to nevadí.

Roníčku, kdybys to chtěl taky zkusit, tak nejlepší potápění je na poli. 

Kromě potápění, mě baví taky zachraňování. Těším se, až pojedeme někam na hory. Vezmu si svojí svítící vestičku a budu zachraňovat lidi. Ale musím tam jet bez paničky. Naposledy jsem totiž zachraňoval pána u nás v Jirnech, co spadnul na běžkách, a panička mi za to vyčinila. Spadnul do sněhu a já ho pospíchal vyhrabat. Ona to ale vůbec nepochopila! Ještě se tomu pánovi omlouvala! Za co? Jsem přece záchranářský pes!  

Taky pomáhám při uklízení. Hrabu sníh jak můžu. Je pravda, že občas na jinou hromádku než panička, ale kdo to má pořád sledovat?

Sníh mám prostě rád. Chtěl bych, aby byl celý rok. Ale to by panička asi nepřežila. Ona je teplomilná. Ale vůbec neví, o co přichází. Asi jí budu muset naučit potápění ve sněhu. Třeba pak bude mít zimu ráda... 

 

Náhledy fotografií ze složky Lední medvěd